Феликс Оже-Алиасим (Канада) победи с 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:3 австриеца

...

Доминик Тийм приключи с АО след петчасов дуел срещу Оже-Алиасим

Феликс Оже-Алиасим (Канада) победи с 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:3 австриеца Доминик Тийм. Двубоят продължи 4 часа и 59 минути, а 27-мият в схемата Оже-Алиасим и някогашният първенец от Откритото състезание на Съединени американски щати Тийм сътвориха мача на годината до този миг.

Срещата можеше да завърши и в три сета, само че в тайбрека на третия сет Тийм съумя да обърне от закъснение от 2:5 точки до 7:5 и да стигне до четвърти сет.

В него австриецът проби още първоначално, Оже-Алиасим изравни за 5:5, само че незабавно по-късно нов пробив на Тийм му даде опция за повторно да сервира за сета и този път той се оправи.

Въпреки че самодейността мина у финалиста в Мелбърн за 2020 година, той не съумя да я задържи. В петия сет Оже-Алиасим бе този, който направи единствения пробив. Това стана в самото начало за 2:0 гейма и макар опитите на Тийм да се бори за нов поврат, до подобен не се стигна.

Във втория кръг Феликс Оже-Алиасим ще срещне французина Юго Грение.